| 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 |

The North Face Polish Freeskiing Open 2007 - relacja

| relacja | wyniki | plakat |

width=450

Zakończyła się czwarta edycja zawodów The North Face Polish Freeskiing Open 2007. Pomimo silnego wiatru udało się przeprowadzić finały obu konkurencji – Big Air i Rails. Podium wszystkich konkurencji było prawdziwie międzynarodowe. Wśród nich nie zabrakło także Polaków. W konkurencji Big Air wygrał Marek Doniec.

Półfinały Big Air zostały rozegrane w spektakularnym systemie head-to-head. Zawodnicy zmierzyli się w parach. Do finału przeszło sześciu, z których każdy oddał cztery skoki. Rywalizacja rozegrała się na prawdziwie europejskim poziomie – można było zobaczyć triki takie jak Switch 10, Switch Cork 9 (Doniec), 1080 (Kronig i Taraba), Underflip 9 (Karpiel), Misty 7 (Paździor), czy całą masę 7 i 9 z grabami i double grabami. Zadanie sędziów nie było łatwe. Wygrał Marek Doniec, na drugim miejscu znalazł się Szwajcar Fabian Kronig, a na trzecim Czech Ondra Benes. Wśród kobiet Karolina Niklińska wykręciła ładne 720, które dało jej przepustkę na najwyższe miejsce na podium. Obok niej znalazła się Karolina Riemen.

Po piątkowych eliminacjach do finału raili przeszło 20 zawodników. Każdy raider miał trzy przejazdy, by zaprezentować swoje umiejętności. Bez wątpienia wykorzystali je najlepiej jak można było – Sw Lipslide 27 out na streetowym railu, 27 in 45 out na boxie, Sw Transfer 27 in 27 out na kink railu, Switch-up 27 out na up-flat boxie, czy 27 in 27 out na bridge-boxie. Puchar za pierwsze miejsce powędrował w ręce Jirego Volaka z Czech. Drugie miejsce zajął Polak Michał Rajzer, a trzecie Ondra Benes. Wśród kobiet wygrała Dominique Gisin, a tuż za nią znalazła się Weronika Chyc. Zawody zakończyły się całonocnym after party.

Sony Xpold Rail Contest

90 minut nienormalnie klimatycznego jibbowania i super stylowych tricków ... tak można opisać Sony Xplod Rail Contest.

Po raz drugi przy okazji zawodów Polish Freeskiing Open odbył się Sony Xplod Rail Contest. Na zakończenie pierwszego dnia zawodów, przy świetle księżyca i reflektorów zawodnicy pokazują swoje railowe umiejętności w niezobowiązującej atmosferze jam session. W tym roku muzyka miksowana przez najlepszych DJ’i oraz lekka mgła stworzyły naprawdę niesamowitą atmosferę, która przyciągnęła na stok wielu widzów.

Wyniki nie są najważniejsze przy tej imprezie, ale je podamy, bo to co zrobili zwycięzcy zasługuje na małą wzmiankę. Wygrał Josef Kalensky (CZ) - m.in. za switch-in na streetowego raila połączonego z zejściem 2.7 out, drugi był Fabian Kronig (SUI) - m.in. switch disaster 2.7 in 2.7 out na kink railu, a trzeci Ondra Benes (CZ) za mega stylowe triki.